תמר זהבי פסיכולוגית קלינית מומחית

054-2885505

איך טיפול פסיכולוגי עוזר

אנשים הסובלים מחרדות מעדיפים, פעמים רבות, להימנע ממצבים וממקומות שגורמים להם לפחד. אסטרטגיה זו לא תמיד יעילה ועלולה לגבות מחיר כבד של פגיעה בתפקוד, הגבלת החיים, פגיעה בתחושת הערך העצמי וכל אלה, במקום לצמצם את החרדה, מגבירים אותה. התמיכה והביטחון שמעניקה המסגרת הטיפולית יכולים לסייע לפגוש את החרדה (באמצעות חשיפות- סימולציות בפועל או בדמיון) ולמצוא דרכים יעילות להתמודד עימה.

במצבים של טראומה עשוי הכאב הרב לגרום לקהות רגשית ולאיבוד עניין. הרבה אנשים שעברו טראומה חשים כעס, דיכאון, אשמה ובושה. לעתים קרובות הדימוי העצמי ותפיסת העולם נפגעים גם הם. עיבוד החוויות הטראומטיות בטיפול פסיכולוגי מסייע לאיחוי השבר ולמציאה מחודשת של אחיזה בחיים.

טיפול בדימוי עצמי כולל בדיקה של הגורמים לליקוי בהערכה העצמית ובחינה מחודשת של המחשבות, הציפיות, הרגשות והאמונות שיש לאדם אודות עצמו ואחרים. טיפול פסיכולוגי יכול לסייע למי שסובל מפגיעה בדימוי העצמי לגבש חוויה עצמית חיובית יותר, לפתח אסרטיביות, להעיז לטפח שאיפות, ליזום היכרויות ולחיות חיים מלאים יותר.

בתהליכי גמילה מהרגלים לא רצויים, טיפול פסיכולוגי מסייע הן בהקלת תסמיני גמילה, בחיזוק, בהעצמה ובמיקוד הכוחות והן בהקניית הרגלים חלופיים רצויים.

להתחיל צ׳אט
💬 אפשר לעזור?
שלום לך 👋
איך אפשר לעזור?
דילוג לתוכן